Lepidlo na obklady Vilo Motivo - Hybrid Polymer 290ml

Kód: 6031424
217 Kč / ks 179,34 Kč bez DPH 217 Kč / 1 ks
Skladem

Hybridní polymerové lepidlo Vilo Motivo se používá na zejména pro lepení interiérových obkladů Vilo Motivo. Je možné jej použít na povrchy jako beton, zdiva, omítky, cihly, sádrokartonové desky, umakart, sklo, keramika a dřevo.

Oproti lepidlu Mamut Glue High Tack je lepidlo řidší konzistence a to zabezpečí pohodlnější práci při aplikaci lepidla.

Podklad musí být bez mastnot, rzi, čistý, bezprašný a soudružný. Odlupující se nátěry doporučujeme předem odstranit.

Vydatnost lepidla je :
- 3 - 6m2  
(cca 2 balení obkladu Motivo)
- 18 - 22bm ukončovacích profilů (7-8ks lišt)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lepidlo Vilo motivo je moderní lepidlo na bázi MS polymeru s vysokou počáteční fixací. Hotový lepený spoj je odolný vůči vlhkosti a je trvale pružný, díky čemuž odolává dilatačním pohybům, vibracím i nárazům a nepraská. Lepidlo neobsahuje rozpouštědla a silikony a je odolné proti plísním, vodě a většině chemikálií.

 

Příprava podkladu před instalací
- Povrch, na který se má lepidlo použít, musí být čistý, pevný a soudržný. Musí být zbavený prachu a jiných nečistot, mastnoty, rzi a dalších látek, které oslabují přilnavost.
- Sklo, umakart a podobné povrchy je potřeba důkladně odmastit, např. alkoholem, benzínem nebo jiným vhodným rozpouštědlem. Zrezivělé ocelové povrchy musí být očištěny drátěným kartáčem, oxidované kovy (např. měď, olovo) obroušeny.
- Při lepení je nezbytné nejprve odstranit zbytky již zaschlého (i částečně zaschlého) lepidla. Před použitím lepidla se doporučuje, vždy pro konkrétní podklad, provést nejdřív test nalepením malého vzorku a po vytvrzení spoje následně zkoušku odtrhnutím

 

Obecně pro montáž obkladů Vilo platí:
- Lepidlo nanášejte přímo na zadní stranu lepeného obkladu, nebo na zadní stranu doplňkového ukončovacího profilu, nikoliv na podklad. Lepidlo nanášejte v proužcích, tak jak se plynule vytlačuje z kartuše. Nikdy ho neroztírejte na celou plochu obkladu.
- Obklad nebo profil s naneseným lepidlem pevně přitiskněte k podkladu a nepatrným pohybem posuňte dle potřeby na požadované místo a pevně stiskněte. Již nalepený obklad nebo profil nikdy neodtrhávejte a znovu nepřikládejte na podklad
- K dosažení plné pevnosti lepeného spoje dochází za 1-7 dní dle tloušťky vrstvy lepidla, vlhkosti vzduchu a dalších podmínkách

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: